"Wypadanie włosów z systemów jest jednym z największych koszmarów dla osób noszących peruki, a jeszcze większym dla nas, perukarzy, ponieważ to my jesteśmy tymi, na których spada odpowiedzialność za niezawodność produktu. Uwierz mi, chcę, byś była w pełni usatysfakcjonowana, aby peruka bądź tupet, który robię dla Ciebie, służył Ci jak najdłużej, dlatego stosuję podwójne supły by był niezniszczalny. Mimo tego lekkie wypadanie włosów jest czymś absolutnie naturalnym i nieuniknionym, jeśli jednak wypada ich dużo, to możliwe, że popełniasz jeden z wymienionych błędów. Znajdziesz tutaj 10+ moich sugestii czego nie robić i jak temu zapobiec w przyszłości."

Olivia

 • NIE UŻYWAJ ODŻYWKI PRZY ŁĄCZENIACH 

Nigdy nie używaj odżywki blisko koronki, tłusty produkt rozwiąże supły. Tak nawet te podwójne. To samo tyczy się olejków i innych odżywek bez spłukiwania.

 • PŁUCZ OD WEWNĄTRZ

Podczas mycia peruki NIGDY nie puszczaj strumienia wody na górę systemu, spowoduje to wypchnięcie włosów na wewnętrzną stronę peruki lub tupetu. Zawsze płucz od wewnątrz.

 • UNIKAJ CIENKICH GRZEBIENI
W obszarze nasady używaj wyłącznie grubego grzebienia. Cienkie zęby grzebienia mogą rozwiązać węzły.

 • CZESZ NA SUCHO

Staraj się nie czesać systemu, gdy jest mokry, ponieważ włosy mogą się wyrwać. Rozczesz go przed myciem. Mokre włosy najlepiej pozostawić do podeschnięcia na powietrzu lub, jeśli chcesz szybko ułożyć fryzurę po umyciu, najpierw osusz suszarką u nasady, tak aby supły były całkowicie suche, a następnie użyj odżywki bez spłukiwania na same końcówki, aby ułatwić szczotkowanie. Pomoże to uniknąć niepotrzebnego ciągnięcia.

 • NIE FARBUJ ODROSTÓW

Farbowanie "odrostów" prawdopodobnie osłabi supły i może spowodować wypadanie. Staraj się omijać te okolice. Farbowanie włosów co najmniej 10 cm od węzłów nie będzie tak destrukcyjne i jest lepszym wyborem, jeśli zdecydujesz się zmienić kolor włosów. Poinformuj jednak swojego fryzjera, aby zachował szczególną ostrożność podczas mycia systemu, aby być wyjątkowo delikatnym z węzłami. 

 • NIE TAPIRUJ PERUKI

Unikaj tapirowania włosów. Rozczesywanie splątanych włosów może je wyrwać. Jeśli chcesz nadać włosom trochę objętości, lepszym wyborem będą wałki do włosów lub suchy szampon.

 • POCIĄGNIJ ZA WŁOSY, ABY ZACISNĄĆ WĘZŁY

Wiem, że to brzmi śmiesznie, że mówię Ci, żebyś wykonała pracę konserwacyjną na swojej peruce, ale supły mogą i prawdopodobnie nieco się rozluźnią z biegiem czasu, np. zbyt intensywny bezpośredni strumień wody może je naruszyć. Tak więc złap niewielką ilość włosów 1-2cm od nasady i delikatnie ciągnąc wykonuj okrężne ruchy, zacieśni to rozluźnione supły

 • KOŁTUN? TYLKO CIERPLIWOŚĆ NAS URATUJE

Kiedy włosy się plączą, bądź delikatna i cierpliwa :). TAK każdy włos się plącze, włosy REMY są takie same jak Twoje naturalne włosy - plączą się, zwłaszcza jeśli chodzi o długie włosy. Lekkie splątania po całym dniu noszenia są absolutnie normalne. Tylko przetworzone i pozbawione łusek włosy się nie plączą, za to gdy NIE-remy włosy zamienią się w kołtun - uwierz mi - nie da się ich już rozczesać.  

 • STARAJ SIĘ NIE SPAĆ W SYSTEMIE

Unikaj spania lub pływania w swoim systemie, jeśli włosy są długie, ZAWSZE zrób warkocz. Peruki, które są w 100% ręcznie wiązane, zwłaszcza wykonane z pojedynczych węzłów, bez względu na to, jak doskonałej są jakości, węzły mogą się rozwiązać z powodu niekontrolowanego pocierania.

 • UNIKAJ ROZJAŚNIANIA SUPŁÓW

Rozjaśnianie węzłów tzw. technika "bleaching knots": osłabia włosy, wysusza je i w konsekwencji łamie. Nie rozjaśniamy supłów włosów, które są naturalnie na poziomie 6 lub jaśniejszym na palecie kolorów. Jeśli włosy są na poziomie 5 lub ciemniejszym, zawsze używamy Olaplex, aby upewnić się, że pozostaną zdrowe. 

 • NIE EKSPERYMENTUJ Z OLEJKAMI LUB PRZYPADKOWYMI ZMYWACZAMI

Używając kleju lub taśmy do mocowania systemu, zawsze używaj zmywacza tej samej marki.


×