Koronka czy Monofilament? Wyjaśniam główne różnice.

Na swojej drodze w świecie peruk i tupetów, pewnie nie raz spotkałaś się z pojęciami mono czy lace. Są one niczym innym jak różnymi materiałami używanymi do produkcji baz systemów, do których następnie przymocowywane są włosy.


  • "Lace" czyli koronka

Jest to jeden z najczęściej używanych materiałów. Są one szczególnie korzystne ze względu na to, że linia włosów jest praktycznie niewidoczna dzięki naturalnie wyglądającemu koronkowemu materiałowi. 
Dodatkowo są bardzo lekkie, oddychające i wygodne, co czyni je najpopularniejszą opcją dla osób poszukujących niechirurgicznych systemów uzupełniania włosów. Mogą być jednak delikatne, więc nie tylko mają mniejszą gęstość włosów – objętość włosów – ale jako całość nie są zbyt trwałe. 

  • "Mono" czyli monofilament

Systemy na bazie z monofilametu są jednymi z trwalszych jak nie najtrwalszymi na rynku. Dzięki ich wytrzymałości są one w stanie utrzymać większą gęstość włosów i są idealne dla tych, którzy chcą nosić systemy włosów o większej objętości. Splot tkaniny jest bardzo ciasny, przez co supły są bezpieczniejsze a włosy nie mają jak przedostać się na drugą stronę. Do tego materiał ten daje złudzenie włosów wyrastających ze skóry głowy. Jednak w przypadku uszkodzenia mechanicznego, materiał zaczyna się siepać dlatego konieczne jest  wykończenie jego krawędzi poliuretanem.

×